راهکارهایی برای سوزاندن کالری بیشتر

sinasina

لاغری همیشه سخته؟

اما آیا واقعاً کاری وجود دارد که بتوانید کالری سوزی روزانه بدنتان را افزایش دهید؟

جواب بله است و آن کار تحرک بیشتر است.سال‌هاست که محصولاتی با وعده کمک به کالری سوزی بیشتر به بازار عرضه می‌شوند که اکثرا تبلیغی بیش نیست . هر نوع فعالیت بدنی از انرژی استفاده می کند. هرچه فعالیت بیشتر باشد، کالری بیشتری می سوزانید. حتی بی قراری هم کالری بیشتری نسبت به یک جا نشستن می سوزاند.

در اینجا مقایسه ای از فعالیت های مختلف روزانه و مقدار کالری ای که یک فرد 80 کیلویی میتواند در 1 ساعت بسوزاند را بررسی میکنیم.

ایستادن کالری بیشتری نسبت به نشستن می سوزاند (186 در مقابل 139کالری)

پیاده روی با سرعت متوسط کالری بیشتری نسبت به ایستادن می سوزاند (324 در مقابل 186کالری)

پیاده روی سریع نسبت به پیاده روی با سرعت متوسط کالری بیشتری می سوزاند (371 در مقابل 324 کالری).

هر روز به دنبال راه هایی برای فعالیت بیشتر باشید. حتی تغییرات کوچک، مانند ایستادن به جای نشستن در حین تلفن، می تواند تا 100 کالری در روز یا بیشتر بسوزاند.

در نهایت این را نیز بدانید که مقدار دقیق کالری که بدن شما برای انجام فعالیت های مختلف استفاده می کند به وزن، جنس، سن، ترکیب بدن و موارد دیگر بستگی دارد.

حالا در این مقاله ما راهکارهایی را پیشنهاد میدهیم تا بتوانید روزانه کالری بیشتری بسوزانید :

مصرف پروتئین را در طول روز افزایش دهید

گوشت گوسفند

آیا با همبرگر خوردن میشه کالری سوزوند؟ بله . دکتر آدامز توضیح می دهد: “پروتئین به بدن شما نیاز دارد که برای هضم غذاها کمی سخت تر از کربوهیدرات ها و چربی ها کار کند – به آن اثر حرارتی غذا می گویند.” این بدان معناست که شما با میان وعده‌ها و وعده‌های غذایی با پروتئین بالاتر نسبت به غذاهایی که پروتئین کمتری دارند، کالری بیشتری می‌سوزانید. پیشنهاد میشود رژیم غذایی خود را با کاهش مصرف چربی های اضافه و کربوهیدرات های ساده و افزایش مصرف غذاهای پر پروتئین مانند گوشت گوساله ، سینه مرغ ، تخم مرغ، کینوا، عدس و بادام تغییر دهید.

چای سبز یا سیاه کافئین دار بنوشید

کافئین یک محرک است و محرک ها باعث افزایش کالری می شوند. یکی از دلایل احتمالی این است که آنها در کوتاه مدت این تصور را به شما می دهند که انرژی بیشتری دارید، که می تواند به معنای حرکت بیشتر باشد. همچنین ممکن است کافئین باعث تغییرات متابولیک در بدن شود که سوخت و ساز بدن را بالا میبرد. جیمی پوپ مدرس تغذیه دانشکده پرستاری دانشگاه واندربیلت، می‌گوید: «حتی مطالعات قدیمی‌تر نشان داده‌اند که مصرف 250 میلی‌گرم کافئین همراه یک وعده غذایی می‌تواند کالری مصرف شده برای متابولیسم غذا را تا 10 درصد افزایش دهد.

پیاده به محل کار بروید

اگر این امکان برای شما فراهم است که پیاده یا با دوچرخه به محل کار بروید این فرصت را از دست ندهید! میتوانید یک روز در میان این کار را انجام دهید و و یا اگر باید با وسیله نقلیه به محل کار بروید آنرا کمی دورتر پارک کنید و چند دقیقه تا محل کارتان قدم بزنید .

مردم پیاده کالری میسوزنند

از قانون 6/60 استفاده کنید

برای افزایش متابولیسم در طول روز، از قانون 6/60 پیروی کنید  یعنی ایستادن یا حرکت به مدت شش دقیقه به ازای هر 60 دقیقه از روز. این دستورالعمل بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجله بالینی غدد درون ریز و متابولیسم توصیه میشود که نشان می دهد؛ حداقل شش دقیقه ایستادن یا حرکت در هر ساعت برای جبران کندی متابولیسم ناشی از نشستن طولانی مدت کافی است.

حرارت محیط را کم کنید

تحقیقات موسسه ملی سلامت نشان داده است که قرار گرفتن در معرض دمای سرد باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن میشود . مهمتر از آن هوای سرد اساساً سیستم گردش خون را افزایش می دهد، به طور موثر التهاب را کاهش می دهد و به پیشگیری از بیماری های قلبی و گردش خون کمک می کند.

از پله بجای آسانسور استفاده کنید

شاید زمانیکه عجله دارید آسانسور بهترین گزینه باشد، اما استفاده از پله‌ها باعث افزایش گردش خون و سوخت و ساز بدن میشود. اگرچه ممکن است یک ورزش بی اهمیت به نظر برسد، اما بالا رفتن روزانه از پله می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی و افزایش وزن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

در حین کار بایستید!

اگر شرکت شما اجازه می دهد، میز معمولی و نشسته خود را با میز ایستاده تعویض کنید ، یا اگر از خانه کار می کنید، پشت میز آشپزخانه خود بایستید  که این کار می تواند به شما کمک کند 20 تا 50 کالری اضافی در ساعت بسوزانید.

standing people

وعده های غذایی کوچکتر و مکرر بخورید

هر بار که یک وعده غذایی یا میان وعده می خورید، به اصطلاح دستگاه گوارش شما روشن می شود و شروع به هضم غذا و جذب مواد مغذی می کند. برای روشن کردن دستگاه هضم انسان کالری هزینه دارد، بنابراین منطقی است که هرچه تعداد وعده‌های غذایی کوچک یا میان‌وعده‌های بیشتری در طول روز بخورید، کالری بیشتری می‌سوزانید.

صبحانه را حذف نکنید

بر اساس مقاله ای در مجله انجمن رژیم غذایی آمریکا، شواهدی از ارتباط بین نخوردن صبحانه و افزایش وزن در حال افزایش است. برخی تحقیقات نشان از آن دارد که حذف صبحانه باعث افزایش تمایل به مصرف کالری است. مطالعات دیگر نشان داده اند که نخوردن صبحانه با شاخص توده بدنی بالاتر در نوجوانان مرتبط است. خوردن یک صبحانه سالم مطمئناً به عنوان یک عادت سبک زندگی منطقی و باعث سلامتی است.

لبنیات کم چرب بخورید

شاید کلسیم موجود در لبنیات کم چرب به طور مستقیم باعث کالری سوزی نشود، اما ممکن است چند کار را برای کاهش چربی بدن انجام دهد. نتایج یک مطالعه اخیر دانمارکی نشان می دهد که با مصرف کلسیم لبنیات کم چرب، ممکن است کالری کمتری از یک وعده غذایی جذب کنیم.

روزانه 8 لیوان آب بنوشید

نتایج یک مطالعه در آلمان نشان میدهد،نوشیدن هشت فنجان آب در طول شبانه روز باعث افزایش کالری سوزی میشود .این موضوع ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما می تواند تا ۷۰۰ کالری در هفته یا ۲۸۰۰ کالری در ماه اضافه کند. با اینکار نه تنها ما باعث شادی روده ها و کلیه های خود میشویم،بلکه از تشخیص اشتباه گرسنگی با تشنگی نیز جلوگیری کرده ایم!

Drinking Water

  • ادامس بجوید!

شاید سالم ترین عادت دنیا به نظر نرسد، اما جویدن آدامس می تواند برای دور کمر شما مفید باشد. جویدن آدامس باعث ورزش صورت و کم شدن اشتها میشود. همچنین یکی از ساده ترین راه ها برای تقویت عضلات صورت و گردن و به حداقل رساندن چانه دوتایی است.

یک فیلم ترسناک ببینید !

معمولا در حالت عادی تماشای تلویزیون انرژی ای از شما نمیگیرد.ولی شما میتوانید حتی با تلویزین نگاه کردن هم کالری بسوزانید. مطالعه ای توسط دانشگاه وست مینستر نشان داد که تماشای 90 دقیقه یک فیلم «آدرنالین زا» می تواند به طور متوسط 113 کالری بسوزاند، طبق گزارش ها، فیلم ترسناک بیشترین کالری را می سوزاند . طبق گفته محققان ؛ ترشح آدرنالین ممکن است علاوه بر کاهش اشتها، انرژی مصرفی ما را در هنگام استراحت نیز افزایش دهد.

  • زیر دوش آواز بخوانید !

می توانید آهنگ های مورد علاقه خود را در حمام بخوانید و کالری بسوزانید .بنابر گزارش هلث آواز زیر دوش ساعتی حدودا 136 کالری از شما میسوزاند! و همچنین اندورفین را آزاد می کند و هورمون استرس، کورتیزول را کاهش می دهد.

  • غذای تند بخورید

غذاهای مورد علاقه خود را با ادویه هایی مانند فلفل چیلی یا فلفل قرمز تزیین و نوش جان کنید. مطالعه ای در دانشگاه پردو نشان داد که غذای تند به افزایش دمای داخلی بدن کمک می کند و متابولیسم شما را افزایش می دهد. طبق مطالعه، نصف قاشق چایخوری کاین به همراه وعده غذایی شما می تواند به سرکوب اشتها کمک کند.

  • باغبانی کنید

آیا می‌دانستید که تنها با 22 دقیقه باغبانی می‌توانید 100 کالری بسوزانید؟

و این در صورتی است که شما 80 کیلوگرم وزن داشته باشید. اگر وزن شما بیشتر از این باشد، با سرعت بیشتری کالری می سوزانید. و پیشنهاد میشه  با کاشت محصول علاوه بر همه گل های زیبای خود، دوز دوز از مواد خوب را به خود بدهید. به این ترتیب، سبزیجات و گیاهان تازه برای کمک به تهیه غذای سالم خود خواهید داشت.

Gardening

بیشتر بخندید !

به گزارش فاکس نیوز محققان دانشگاه وندربیلت واکنش‌های احساسی شرکت‌کنندگان در مطالعه را به کلیپ‌های ویدیویی مختلف زیر نظر گرفتند و دریافتند شرکت‌کنندگانی که می‌خندیدند 20 درصد کالری بیشتری میسوزانند. بر اساس این مطالعه، ده تا 15 دقیقه «قهقهه واقعی» می تواند کالری موجود در یک مربع متوسط شکلات را بسوزاند، یا کالری کافی برای کاهش حدود چهار و نیم پوند در سال را بسوزاند.

بافتنی ببافید !!

شاید بافتنی در ابتدا فعالیت افراد مسن بنظر برسد اما جالب است بدانید که هر 50 دقیقه بافتنی کردن چیزی در حدود 100 کالری میتواند مصرف کند!

اتو کشی و کالری سوزی

اتو کردن جزو کارهای مورد علاقه افراد کمی است،اما شاید با دانستن این نکته که در هر ساعت حدود 100 کالری از شما میسوزاند بتوانید نگاه بهتری نسبت به این کار روزمره داشته باشید!

دسته بندی سبک زندگی رویالی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت