دوستداران محیط‌ زیست چقدر گوشت بخورند؟

sinasina

مصرف گوشت هزینه زیست‌محیطی بالایی دارد و نتایج مطالعه جدیدی نشان می‌دهد که برای دستیابی به اهداف اقلیمی و جلوگیری از تخریب محیط‌ زیست مصرف گوشت باید ۷۵ درصد یا بیشتر در سطح جهان کاهش یابد.

گوشت قرمز

الگوی غذایی غرب بحران ساز است!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “هلدینگ سرمایه گذاری برشا“، یکی از محققان این مطالعه اظهار کرد: اگر همه انسان‌ها به اندازه اروپایی‌ها یا آمریکای شمالی گوشت مصرف می‌کردند، مطمئنا اهداف بین‌المللی آب‌وهوا را از دست می‌دادیم . بسیاری از اکوسیستم‌ها از بین می‌رفت؛ بنابراین باید مصرف گوشت خود را به میزان قابل‌ توجهی کاهش دهیم.

جنگ در اوکراین و کمبودهای ناشی از آن در بازارهای بین‌المللی غلات نشان می‌دهد که برای حمایت از امنیت‌ غذایی باید غلات کمتری به حیوانات داده شود.

دانشمندان عنوان کردند سبزی و حبوبات به‌ طور جهانی در دسترس نیستند و نمی‌توان آن را در همه جا کشت کرد.

مردم کشورهای فقیر ممکن است برای بخش مهمی از رژیم‌ غذایی خود به دام تکیه کنند. توجه به این نکته که کسانی که در کشورهای فقیر زندگی می‌کنند نسبت به کشورهای ثروتمندی مانند ایالات متحده و استرالیا که در آن دسترسی بیشتری به مجموعه‌ای از غذاها از جمله گزینه‌های گیاهی وجود دارد، گوشت کمتری مصرف می‌کنند.

اگرچه اکنون در کشورهای ثروتمند نسبت به گذشته گیاهخواران بیشتری وجود دارد اما این تعداد کافی نیست.مصرف گوشت در اتحادیه اروپا کاهش داشته است. اما میزان مصرف گوشت در ایالات متحده و استرالیا هنوز بسیار بالاست. محققان استدلال می‌کنند راه‌ حل این است که مالیات گوشتی سنگین در کشورهای ثروتمند اعمال شود.

گوشت هزینه زیست‌محیطی بالایی دارد که در قیمت‌های فعلی منعکس نمی‌شود. راه دیگر برای مقابله با این مشکل اجرای استانداردهای آموزشی است که به دانش‌آموزان در مورد تاثیر زیست‌محیطی عادات مصرف هشدار می‌دهد.

محققان اظهار کردند: ما باید نسبت به تاثیر جهانی تصمیم‌های خود حساس‌تر شویم . این تنها در مورد غذا نیست بلکه در مورد پیراهنی که می‌خریم تا برای یک شب در یک میهمانی بپوشیم نیز صادق است.

دسته بندی اخبار
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت