جورج ادوارد فورمن

fatemefateme

جورج ادوارد فورمن فرزند جي.دي. و نانسي فورمن، متولد ١٠ ژانويه ي ١٩٤٩ در شهر مارشال ،تگزاس در ایالات متحده امریکا است و شش خواهر و برادردارد .

فورمن جواني فقير بود كه بعضي اوقات براي بچه هاي كوچكتر قلدربازي درميآورد ، او علاقه اي به صبح زود بلند شدن براي رفتن به مدرسه نداشت .  فورمن در سن ١٥ سالگي در خيابان هاي سخت و پر از فساد هوستون جيب بُري ميكرد و دائما در حال مبارزه بود درست مثل يك خروس جنگي.

جورج ادوارد فورمن (George Edward Foreman)
جورج ادوارد فورمن (George Edward Foreman) قهرمان بوکس ، کشیش ، کارآفرین

از اوباشي تا بوكسور شدن

خوشبختانه او توسط ليندون بي.جانسون يكي از داوطلبان Job Corps ، (سازماني براي كمك به جوانان ١٦ تا ٢٤ سال براي پيدا كردن شغل و راه زندگيشان كه مهارت هايي را نيز به آنها ياد ميدهد) ، راه خود را پيدا كرد. فورمن به كاليفرنيا سفر كرد و در آنجا با برودوس مشاور Job Corps ملاقات كرد ، برودوس مربي بوكس بود و او را تشويق كرد تا بوكسور شود.

او زماني كه تازه شروع به تمرين در ورزشگاه كرده بود به سرعت پيشرفت كرد و ركورد هاي چشمگيري بعنوان يك تازه كار ثبت ميكرد. نقطه ي اوج او در زمان آماتوري وقتي بود كه در باز هاي المپيك ١٩٦٨ مكزيكو سيتي حضور پيدا كرد. او برنده ي مدال طلا شد در حالي كه در ٢٥ امين مسابقه ي خود در سطح آماتور شركت ميكرد ؛ زماني كه بعد از بردش پرچم آمريكا را به اهتزاز درآورد  توجه بيشتري را به خود جلب كرد.

او در زندگي نامه اش كه توسط خودش نوشته شده گفته : ” در كاري كه من كردم يك عنصر بزرگ ميهن پرستي وجود داشت ، با بودن در بازي هاي المپيك تو نميتواني كمكي كنيد مگر اينكه بيشتر از قبل عاشق كشورت باشي. هدف من از اينكار چيزي فراي ميهن پرستي عادي بود ، اون كسي است كه من بودم . پرچم را تكان دادم بيشتر بخاطر خودم نه كشورم ، ميخواستم همه بدانند كه چه كسي هستم و همچنين بگم كه به آمريكايي بودنم افتخار ميكنم .

جورج ادوارد فورمن (George Edward Foreman)
جورج ادوارد فورمن (George Edward Foreman) قهرمان بوکس ، کشیش ، کارآفرین

فورمن و قهرمانی سنگين وزن

در سال ١٩٦٩ ، فورمن ديگر آماتور نبود و به جرگه ي حرفه اي ها پيوست و در عرض ٢ سال توسط WBA و WBC به رتبه ي اول مسابقه دهندگان سعود كرد .در 1972 او يك ركورد ٣٧-٠ داشت كه شامل ٣٥ ناك اوت بود.

فورمن اين فرصت را داشت كه در مسابقات جهاني قهرماني سنگين وزن ، با جو فريزر در ٢٢ ژانويه ي ١٩٧٣ مبارزه كند. فريزر علاقه مند به شركت در اين مسابقات بود ، فورمن ٦ بار او را زمين زد و در راند دوم ناك اوت كرد.

تعداد مخاطبان تلوزيوني اين مسابقه بي سابقه بود زيرا كه براي اولين بار از شبكه ي HBO مسابقات بوكس برگذار ميشد. بعد از قهرماني او با موفقيت دوبار از عنوانش دفاع كرد .

قهرمان سنگين وزن پورتو ريكو ، جو رومن را تنها در ٥٠ ثانيه شكست داد ؛ اين كوتاهترين مسابقه ي سنگين وزن در تمام دوران بود همچنين او ، كِن نورتون كسي كه محمدعلي كِلِي را شكست داده بود را تنها در دو راند از پا درآورد.

بعد از بردن آن دو مسابقه يكي از مشهورترين مبارزه هاي تاريخ رقم خورد : “غرش در جنگل”

اين مسابقه بين فورمن و محمدعلي کلی بود.

جورج ادوارد فورمن (George Edward Foreman)
جورج ادوارد فورمن (George Edward Foreman) قهرمان بوکس ، کشیش ، کارآفرین

علي از يك تاكتيك كه بعده ها “rope a dope” نامگذاري شد استفاده كرد تا فورمن را خسته كند ، او در طول مبارزه صد ها مشت زد ، سپس در راند هشت ، علي با يكسري مشت تخليه شد و فورمن را از پادرآورد و به مقام قهرماني جهان دست يافت.  جورج درباره محمدعلی میگوید  :

محمد علی همیشه از بوکس بزرگتر بوده است. گفتن اینکه او بهترین بوکسور تمام ادوار است تنها بخشی از داستان است. علی سه بار قهرمان جهان شد و یک ضربه چپ داشت که بهترین ضربه ای بود که من در برابر آن قرار گرفتم . توانایی او در گرفتن مشت در مسابقات سنگین وزن بی نظیر بود .

از بوکسوری تا واعظ شدن

جورج ادوارد فورمن (George Edward Foreman)
جورج ادوارد فورمن (George Edward Foreman) قهرمان بوکس ، کشیش ، کارآفرین

کشیش و واعظ

بعد از يك دوره مبارزه نكردن  در سال ١٩٧٥ ، فورمن به بوكس برگشت و پنج مبارزه ي پي در پي را با فن ناك اوت برنده شد. در ١٧ مارچ ١٩٧٧ در پورتو ريكو ، فورمن در اتاق تعويض لباس خود بعد از مسابقه بود كه با يك تجربه ي ديني مسير زندگي اش براي هميشه عوض شد. فورمن بوكس را رها كرد و يك مسيحي تازه متولد شده شد.

او در سال ١٩٧٨ به عنوان كمك كشيش منسوب شد و شروع به وعظ كردن در زادگاه خود ، هوستون ، كرد.

در سال ١٩٨٤ او باشگاه جوانان جورج فورمن و يك مركز ارتباطات را پايه گذاري كرد . اين مركز در راستاي  جلوگيري از فساد و براي كمك به كودكاني كه احتياج به پيدا كردن مسير زندگي خود درست مثل زماني كه فورمن كودك بود ، تاسيس شد.

همچنين در سال ١٩٨٠ فورمن كليساي Lord Jesus  را ساخت .

بازگشت بعد از 10 سال

دراواسط دهه هشتاد ثروت فورمن رو به اتمام بود و افراد پيرامون اون دائما او را نصيحت ميكردند كه مركز را ببندد ولي فورمن كه ديده بود مركز چقدر به مردم كمك كرده مصمم شد تا هركاري كه براي باز نگه داشتن آن لازم بود بكند.

در سال ١٩٨٧  بعد از ١٠ سال بدون هيچگونه مبارزه اي به ميادين بازگشت . زماني كه عده ي مخالفان و بدخواهان او كم نبود ، فورمن با بردهاي پي در پي خود به آنها ثابت كرد كه اشتباه ميكنند. در واقع فورمن ٢٤ برد متداول داشت كه ٢٢ تاي آنها با فن ناك اوت بود. در سن ٤٢ سالگي موفقيت و شهرت فورمن اين شانس را به او داد كه در مقابل اِلوَندر هوليفيلد شكست ناپذير قرار بگيرد مسابقه ١٢ راند داشت و هوليفيلد برنده ي مسابقه شد.

فورمن دوباره قهرمان جهان شد

بيش از يك سال خارج از رينگ بودن در ٥ نوامبر ١٩٩٤ ، فورمن وارد مبارزه با يك قهرمان جديد ، مايكل مورر ۲۶ساله شد و در راند دهم او را ناك اوت كرد.با كسب قهرماني در ٤٥ سالگي فورمن به پيرترين مبارزي تبديل شد كه موفق به دريافت تاج مسابقات سنگين وزن شده.

در سال ١٩٩٥ ، جورج ادوارد فورمن عناوينش را بعد از دفاع كردن از آنها در برابر اكسل شولتز بخشيد و مسابقه ي برگشت را نپذيرفت. او در سال ١٩٩٧ بعد از دوره كاري فوق العاده اش در بوكس رسماً بازنشسته شد.

جورج  به مدت ۱۲ سال تحلیلگر مسابقات بوکس شبکه HBO تا سال ۲۰۰۴ بود.

جورج ادوارد فورمن و عرصه کار و کار آفرینی

 ماشين گريل

“اسمت را روي چيزي بذار، بهتره كه بهترين باشه…تو فقط يك فرصت داري”

در اوايل سال ١٩٩٠ ، جورج فورمن استعدادش در هنر فروشندگي را كشف كرد. در اواخر دهه ، او ميليون ها دلار از حضور خود در بازاريابي Infomercials با “جورج فورمن و ماشين گريل كوچك و كم حجمش” كسب كرد.تا امروز بيش از ١٠٠ ميليون از آن در سرتاسر جهان فروش رفته. در سال ۱۹۹۹، وی حق امتیاز اسم این دستگاه گریل را به مبلغ ۱۳۸ میلیون دلار فروخت.

جورج ادوارد فورمن
جورج ادوارد فورمن (George Edward Foreman) قهرمان بوکس ، کشیش ، کارآفرین

جورج اوارد فورمن هم مانند تمام بوکسورها از پروتئین در رژیم غذایی خود استفاده میکند . بعد تمرینات و مسابقات بوکس به دلیل آسیب دیدن داخلی عضلات ،  باید هرچه زودتر این آسیب دیدگی ها ترمیم شود.البته این ترمیم عضلات باعث افزایش قدرت هم میشود و برای ترمیم  بهترین منبع پروتئینها هستند.غذاهای سرشار از پروتئین از قبیل گوشت قرمزمثل گوشت گوساله  و گوشت مرغ و ماهی و تخم مرغ و …هستند.

به گفته متخصصان غذایی روزانه یک بوکسور ۳۰-۴۰ درصد مواد پروتئینی در برنامه غذایی اش لازم دارد . پروتئین در جلوگیری از خستگی عضلات و همچنین بالا بردن قدرت بوکسور نقش بسیار مهمی را ایفا میکند .

رژیم غذایی بوکسورها

زمانی که از جورج فورمن پرسیدند غذای مورد علاقه شما چیست که می توانید گریل خود بپزید؟

 او گفت زمانی بود که من فوراً می گفتم: “نیمی از دو برگر پنیر!” اما الان غذای مورد علاقه من برای پخت و پز در گریل ، استیک ماهی قزل آلا است. من انقدر آنرا دوست دارم که می توانم برای صبحانه ، ناهار و حتی شام بخورم  و  همسرم هرگز نگران سلامتی من نمیشود .

همچنين فورمن نزديك به يك دهه را صرف ترويج دادن Meineke مراكز مراقبت از ماشين كرد و اين بيزينس را گسترش داد بطوري كه بيش از ١٠٠٠ شعبه با حق امتياز  فعاليت ميكند. 

او دارای يك خط توليد براي محصولات تميزكننده ي سازگار با محيط زيست ، يك خط توليد انحصاري براي محصولات مراقبت شخصي را راه اندازي كرده ، کفش طبی برای بیماران دیابتی برای جلوگیری از قطع عضو ، حق امتياز يك رستوران با نام UFood Grille در فرودگاه شهرهایی مثل تگزاس و ماساچوست و یوتاه  و  ١٠ كتاب  است و يك ليست ادامه دار از چيزهايي كه ميخواهد بسازد.               

زندگی شخصی جورج فومن

جورج ادوارد فورمن تا کنون 5 بار ازدواج کرده و 12 فرزند دارد پنج پسر و هفت دختر . او نام تمام پسران خود را جورج ادوارد گذاشته و زمانی که دلیل را از ان پرسیدند گفت چون اگر یکی از ما پیشرفت کند، همه ما با هم پیشرفت می‌کنیم و اگر یکی شکست بخورد، همه ما با هم شکست می‌خوریم .

جورج فورمن میگوید وقتی در کلیسا یا در جاده نیستم ، همیشه می توانید مرا در جایی نزدیک حیواناتم پیدا کنید . ما یک مزرعه در Piney Woods مارشال ، تگزاس داریم و در آنجا تعداد زیادی شترمرغ ، بوقلمون ، کبوتر و پرندگان مختلف دارم و  دوست دارم فقط بیرون بنشینم و به آنها غذا بدهم

من با تمام قلبم همه حیواناتم را دوست دارم  اما اعتراف می کنم که پرورش اسب و سوارکاری را از همه بیشتر دوست دارم و نریان های ایسلندی و اسب های عربی نژادهای مورد علاقم است . Foreman Ranch بیش از 300 هکتار مساحت دارد و واقعاً یک “مکان گریز” است. بزها ، گاوها ، لاماها ، خرها ، آهوها و حیوانات مختلف دیگر در بسیاری از مراتع موجود در مزرعه ما پرسه می زنند.

جورج ادوارد فورمن (George Edward Foreman)
جورج ادوارد فورمن (George Edward Foreman) قهرمان بوکس ، کشیش ، کارآفرین

منابع :

en.wikipedia.org ,georgeforeman.com, boxing.fandom.com

دسته بندی انگیزشی کتاب رویال طعم
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت