رول استیک فیله گوساله با سس سویا

farnoodfiroozbakht1993farnoodfiroozbakht1993

رول استیک فیله گوساله با سس سویا میتونه در دسته فینگرفودها قرار بگیره و انتخاب خوبی برای میز مهمانیهاتون باشه . طعم منحصر به فرد سس سویا باعث تمایز این غذا میشه که بهتون پیشنهاد می کنیم حتما اون رو امتحان کنید . فیله گوشت گوساله هم بسیار مدت زمان پخت سریع دارد و خیلی زود میتوانید این غذا را آماده کنید . در ادامه با دستور پخت رول استیک فیله گوساله با ما همراه باشید .

رول استیک فیله گوساله با سس سویا

مواد لازم رول استیک فیله گوساله با سس سویا :

فیله گوشت گوسالهنیم کیلو
سس سویا1 فنجان
شکر قهوه اینصف فنجان
نمک و فلفلبه مقدار لازم
پیازچهبه مقدار لازم
فلفل دلمه ای سبز ، زرد ، قرمزهرکدام یک عدد
روغن زیتونبه مقدار لازم

طرز تهیه رول استیک فیله گوساله با سس سویا :

گوشت فیله گوساله را به ضخامت 1 سانتیمتر و مقطع حدود 5 – 6 سانتی متر برش می دهیم . سپس بین دو لایه کیسه فریزر قرار می دهیم و با بیفتیک کوب می کوبیم تا ضخامتش نصف شود . قسمت سبز پیازچه را به اندازه کمی بزرگتر از عرض گوشت برش می زنیم و از وسط نیز طولی برش میزنیم . فلفل دلمه ها را نیز خلالی و نازک برش میزنیم . (به دلخواه از سیبزیجات دیگر نیز میتوان استفاده کرد )  . داخل کاسه ای سویا سس و شکر قهوه ای را مخلوط می کنیم . گوشت های گوساله را داخل سس زده و روی تخته کار می گذاریم و یک عدد پیازچه و از هر رنگ فلفل یک برش لای گوشت گذاشته و کمی نمک و فلفل می پاشیم و رول می کنیم سپس با خلال یا سیخ چوبی آن را فیکس می کنیم .

تابه گریل را داغ می کنیم و کمی روی آن روغن زیتون می پاشیم و رول ها را حدود 4 دقیقه و تا زمانی که گوشت پخته شود روی صفحه گریل می گذاریم .

سویا سس و شکر را حدود 3 تا 5 دقیقه بجوشانید و قسمت سفید پیازچه را حلقه حلقه کنید و داخل آن بریزید و در نهایت کنار گوشت ها سرو کنید .

نوش جان .

دسته بندی فینگرفود کتاب آشپزی رویال طعم
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت