کباب بادمجان ترکی

farnoodfiroozbakht1993farnoodfiroozbakht1993

غذایی خوشمزه و آسون برای طرفداران بادمجان . کباب بادمجان غذایی ترکیه ای و پرطرفدار است که از ترکیب بادمجان و گوشت چرخکرده تهیه میشود . در ادامه با ما همراه باشید با طرز تهیه این غذا :

کباب بادمجان ترکی

مواد لازم:

بادمجان درشت 2  عدد
گوشت چرخ کرده 300 گرم
پیاز  1عدد
سیر 1 حبه
پاپریکا 1 قاشق چایخوری
جعفری ساطوری 1 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل و زردچوبه مقدار کافی
سس گوجه فرنگی تند1 قاشق غذاخوری
آب2 لیوان
رب گوجه فرنگی1 قاشق غذاخوری
روغن مایعمقدار کافی
زیرهنصف قاشق چایخوری
آویشن1 قاشق چایخوری

                            

طرز تهیه کباب بادمجان ترکی :

بادمجانها و در اب و نمک خیس می کنیم تا تلخی بادمجان گرفته شود. سپس بادمجانها را ابکش می کنیم. انتهای بادمجانها را جدا کرده و انها را از وسط در راستای طولی نصف می کنیم تا 4 تکه بادمجان داشته باشیم. سپس بادمجانها را در راستای عرض به صورت نزدیک به هم با چاقو شکافهایی ایجاد می کنیم و هر تکه بادمجان را نیز نصف می کنیم تا 8 تکه بادمجان داشته باشیم .

کباب بادمجان ترکی

برای مواد میانی پیاز را رنده می کنیم و داخل یک ظرف می ریزیم و اب پیاز را کاملا گرفته در ادامه 300 گرم گوشت چرخ کرده را به پیاز رنده شده اضافه می کنیم و گوشت و پیاز را با هم مخلوط می کنیم و انها را خوب ورز می دهیم و مقدار کافی نمک و فلفل و زردچوبه و پاپریکا و جعفری زیره و آویشن به ان اضافه می کنیم. در ادامه از مخلوط گوشت و پیاز تهیه شده در مرحله قبل مقداری برداشته و ان را لای شکافهای بادمجان می ریزیم و برای همه بادمجانها این کار را انجام می دهیم.

طرز تهیه سس کباب بادمجان ترکی :

برای درست کردن سس غذا داخل یک تابه وقتی روغن داغ شد، 1 حبه سیر را پوست کنده و ان را رنده می کنیم و در تابه تفت می دهیم تا بوی سیر در اید. 1  قاشق غذاخوری سس گوجه فرنگی و 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را داخل تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا رنگ مواد ربی ما باز شود. سپس 2 لیوان اب به تابه اضافه می کنیم و مقدار کافی نمک و فلفل نیز برای مزه دار شدن ان داخل تابه می ریزیم و منتظر می شویم مواد ما داخل تابه شروع به جوشیدن کند .

سپس بادمجانهای اماده شده در مرحله قبل را داخل تابه سس دار که در حال جوشیدن است، می گذاریم و از سس ربی داخل تابه روی بادمجانها می ریزیم و درب تابه را می بندیم و حرارت را ملایم می کنیم و منتظر می شویم تا بادمجان با سس ما بجوشد و بپزد و همه مواد پخته شود و سس ما غلیظ شود. این غذا را با نان و سبزیجات تازه میتوانید نوش جان کنید .

دسته بندی غذای بین الملل کتاب آشپزی رویال طعم
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت