هرآنچه باید درباره فلفل ها بدانید !

sinasina
فلفل

در حالی که میوه‌ها از نظر فنی در بیشتر موارد از جمله بویایی و چشایی شما تاثیر می گذارند و خوردنشان سرشار از حس خوب است . فلفل و چیلی دقیقاً طعم شیرین و آبدار مورد انتظار شما را به ارمغان نمی‌آورند . در عوض ، آنها جوانه های چشایی ما را به چالش می کشند . فلفل ها در تابستان رشد می کنند ، زمانی که می توانند گرما را جذب کنند و از هوای خشک لذت ببرند . آنها دوست دارند در گرما زندگی کنند ، گرما تولید کنند و گرما را به آشپزخانه ما بیاورند .در این مقاله ما به دسته بندی انواع فلفل های بر اساس تندی آنها میپردازیم، پس با ما همراه باشید.

مواد مغذی فلفل ها

البته مواد مغذی دقیق در هر نوع فلفل متفاوت است . اما به طور کلی ، بسیاری از آنها منبع عالی ویتامین C هستند . بسیاری نیز مقدار سالمی از ویتامین A را تامین می کنند . خود کپسایسین ، عنصر کلیدی فلفل ها که آنها را تند می کند ، بوده است . با این حال ، فلفل نیز بخشی از خانواده شب بو است که با التهاب همراه است . ممکن است به افرادی که دارای شرایط خودایمنی هستند توصیه شود از آنها اجتناب کنند .

واحد مقیاس حرارتی اسکویل برای درجه بندی حرارت فلفل چیست ؟

دسته بندی فلفل ها

واحد مقیاس حرارتی اسکویل میزان تند بودن فلفل ها و محصولات مبتنی بر فلفل ( مانند سس تند و پودر چیلی ) را ارزیابی می کند . از صفر واحد با فلفل دلمه ای شروع می شود و به 16 میلیون واحد می رسد که کپسایسین خالص است . بیشتر فلفل‌های موجود در بازار بین 300000 تا 500000 را نمی‌شکنند ، اما تعداد کمی از آنها به میلیون می رسند .

انواع فلفل ها بر اساس تندی :

فلفل دلمه ای ( Bell peppers )

0 Scoville Heat Units ( SHU )

فلفل دلمه‌ای شیرین است و می‌توان آن‌ها را به‌صورت خام همراه با هوموس (یا سایر دیپ‌ها) یا پخته شده به صورت سرخ‌کرده خورد . آنها در رنگ های قرمز ، سبز ، نارنجی و زرد موجود هستند . گاهی اوقات آنها را خشک کرده و به شکل پاپریکا آسیاب می کنند .

مطالب مرتبط :

آموزش تهیه سس سالسا

شیشیتو ( Shishito )

50 to 100 Scoville Heat Units ( SHU )

اینها اغلب بصورت برشته شده استفاده می شوند . همچنین میتوان آنها را کبابی کرد و با روغن یا سس آغشته کرد و به تنهایی بعنوان یک پیش غذای عالی آن را سرو کرد . اما مراقب باشید ، خوردن آنها یک قمار است ! این فلفل عمدتاً اهلی است ، اما معمولاً یک شیشیتو تند در دسته وجود دارد . تا زمانی که به آن گاز نزنید ، نمی دانید کدام یک تند است .

فلفل موزی( Banana pepper )

0 to 500 Scoville Heat Units ( SHU )

همچنین با نام فلفل شیرین شناخته میشود . اغلب در ساندویچ های اغذیه فروشی استفاده می شود . آنها همچنین در سالاد ( معمولاً آنها را در آنتی پاستو در غذاهای ایتالیایی می بینید ) و روی پیتزا نیز خوب هستند . طعم آنها کمی بیشتر از فلفل دلمه ای است .

فلفل ایتالیایی شیرین ( pepperoncini )

100 to 500 Scoville Heat Units ( SHU )

اغلب با فلفل موزی اشتباه گرفته می شود . این دو ظاهر و طعم بسیار مشابهی دارند و تقریباً همیشه می توان آنها را به جای هم استفاده کرد . آنها تند نیستند .

فلفل پیمنتو ( Pimento pepper )

100 to 500 Scoville Heat Units ( SHU )

یا همان فلفل گیلاسی این فلفل تند نیست و در رتبه دوم تا پایین ترین سطح مقیاس اسکویل قرار دارد . ظاهری تقریبا شبیه به فلفل دلمه ای داره اما خیلی کوچکتر از فلفل دلمه ای هست .

پیکیلو ( Piquillo )

500 to 1,000 Scoville Heat Units ( SHU )

اغلب بصورت کنسروی یا شیشه‌ای در خواربارفروشی‌های یافت می شود . آنها را می توان برای سس پوره کرد یا حتی با پنیر پر کرد ، پخت و به عنوان یک غذای خوشمزه میل کرد . آنها به طور کلی خیلی تند در نظر گرفته نمی شوند .

فلفل کوبایی ( Cuban pepper or cubanelle pepper )

1,000 Scoville Heat Units ( SHU )

اینها فلفل های محبوب برای سرخ کردن هستند . اما می توانید از آنها به جای فلفل دلمه ای در غذاهای مختلف استفاده کنید تا طعم متفاوتی به آن اضافه کنید . فلفل کوبایی ، فلفل شیرین محسوب می شود .

پوبلانو (Poblano )

1,000 to 1,500 Scoville Heat Units ( SHU )

فلفل تند پوبلانو

تا به حال نام آنچو فلفلی را شنیده اید ؟ فلفل پوبلانو سبز تیره هست و دارای حرارت ملایم تا متوسط ​​است ، یک پله بالاتر از فلفل موزی و پیمنتو . وقتی تازه است ، بو دادن یک روش پخت و پز محبوب برای آن است . آنها همچنین فلفل منتخب در رلینو شیلی هستند . و بیشتر به شکل فلفل شکم پر طبخ می شوند .

آناهیم (Anaheim )

500 to 2,500 Scoville Heat Units ( SHU )

فلفل تند آناهیم

وقتی کنسرو چیلی سبز را می بینید ، احتمالاً فلفل آناهیم است . آنها در مقیاس حرارتی کمتر از هابانروها هستند و بیشتر با پوبلانو قابل مقایسه هستند . اما نوع تندتری از فلفل آناهیم وجود دارد که منشأ آن نیومکزیکو است : چیلی هاچ .

پاسیلا ( Pasilla )

1,000 to 2,500 Scoville Heat Units ( SHU )

فلفل پازیلا یا پاسیلا که در تهیه سس مول اغلب به کار میرود . شکل خشک شده نوعی فلفل معروف به فلفل چیلاکا است . آنها گرمای ملایمی دارند که در مقیاس Scoville کمتر از فلفل هالوپینو نشان داده می شود .

هالاپینیو ( Jalapeno )

2,500 to 8,000 Scoville Heat Units ( SHU )

به عنوان یکی از رایج‌ترین فلفل‌ها برای پخت و پزبه شمار میاد و اغلب سبز رنگ هستند اما قرمز نیز دارند . آن‌ها در همه چیز از سوپ گرفته تا سالاد عالی هستند . یک عدد فلفل هالوپینو میتونه 18 درصد ویتامین سی مورد نیاز بدن رو تامین کنه . یک عدد از این فلفل 4 کالری ، 0.05 گرم چربی ، 0.5 گرم کربوهیدرات ، 0.4 گرم فیبر و 0.1 گرم پروتئین دارد .

فرزنو ( Fresno )

2,500 to 10,000 Scoville Heat Units ( SHU )

شبیه فلفل هالاپینو ، اما کمی تندتر و شیرین تر . آنها براق، سفت و دارای ضخامت متوسط ​​هستند . برای غذاهای لاتین مانند خورش ها ، سوپ ها ، دیپ ها یا برشته شده روی آتش عالی است .

چیلی زرد ( Yellow chile )

100 to 15,000 Scoville Heat Units ( SHU )

این فلفل های شیرین می توانند از بسیار ملایم تا تند متغیر باشند . آنها دارای گوشت ضخیم، رنگ زرد روشن ، بافت صاف و سطح براق هستند . آنها را می توان پر و پخته ، برشته کرد ، روی گریل سرخ کرد ، ترشی کرد ، یا به صورت خام برای سالاد و در خامه خرد کرد .

سرانو ( Serrano )

8,000 to 22,000 Scoville Heat Units ( SHU )

فلفل سرانو از هالاپنو تندتر است اما به اندازه هابانرو تند نیست . مانند هالوپینو ، گاهی اوقات آنها را چرخ کرده و در سالسا و گواکامول استفاده می کنند .

گواجیلو ( Guajillo )

2,500 to 30,000 Scoville Heat Units (SHU)

این نام تند و عجیب به نظر می رسد، اما فلفل گواجیلو مانند برخی از فلفل های دیگر این لیست، زبان شما را نمی سوزاند . این بیشتر یک هالوپینوی گرم اما شیرین تر است . همچنین یکی از رایج ترین فلفل ها برای خشک کردن است و در سس مول از آن استفاده می شود .

فلفل قرمز ( Cayenne )

35,000 to 50,000 Scoville Heat Units (SHU)

تندتر از سرانو ، این فلفل می تواند دهان شما را آتش بزند . علاوه بر فلفل قرمز کاین که احتمالاً به دیدن آنها عادت دارید ، می توانید فلفل های طلایی کاین را نیز پیدا کنید که زرد رنگ هستند .

روکوتو ( Rocoto )

30,000 to 100,000 Scoville Heat Units (SHU)

این فلفل ها تقریباً به اندازه یک هابانرو تند می توانند فریب دهنده باشند . آنها از بیرون بسیار شبیه فلفل دلمه ای هستند ، اما زیر پوست شیرین آن ادویه ای تندوتیز و جدی وجود دارد. تخم های داخل انها نیز سیاه رنگ است .

چشم عروس ( Bird’s Eye )

50,000 to 100,000 Scoville Heat Units ( SHU )

این فلفل های تند جایی بین فلفل کاین و فلفل هابانرو قرار می گیرند . فلفل چشم عروس در واقع فقط یکی از انواع فلفل تایلندی است که در غذاهای تایلندی استفاده می‌شود . آشپزها نیز برای هرچه تندتر کردن سس به آن‌ها تکیه می‌کنند و گاهی اوقات در پودر فلفل قرمز نیز از آن‌ها استفاده می‌شود .

پیری پیری ( Piri Piri )

50,000 to 175,000 Scoville Heat Units ( SHU )

هنوز هم می‌توانید این فلفل‌ها را تندتر از حد متوسط ​​در نظر بگیرید ، اما آنها در قلمرو خوراکی هستند و اغلب در غذاهای آفریقایی و پرتغالی استفاده می‌شوند .

هابانرو ( Habanero )

100,000 to 350,000 Scoville Heat Units ( SHU )

آنها یکی از تندترین فلفل های موجود هستند ولی در زیر آن همه گرما، اندکی شیرینی نیز وجود دارد.

کلاه اسکاچ ( Scotch Bonnet )

80,000 to 400,000 Scoville Heat Units ( SHU )

فلفل محبوبی که در غذاهای کارائیب استفاده می شود ، کلاه های اسکاچ اغلب با هابانروها مقایسه می شوند . بنابراین ، آنها گرما را می آورند و به هیچ وجه یک فلفل ملایم نیستند . با احتیاط بخورید !

نفس اژدها ( Dragon’s Breath )

~2,480,000 Scoville Heat Units (SHU)

مسلماً تندترین فلفل موجود است، حقیقت یا دروغ ؟ این فلفل یکی از کوچکترین فلفل ها است . آنقدر تند هستند که انها را در حدود نیم اینچ بسته بندی می کنند که اصلاً به صورت تجاری در دسترس نیستند و برای خوردن توصیه نمی شوند .

فلفل شبح ( Ghost pepper )

1,000,000 Scoville Heat Units ( SHU ) .

فلفل ارواح یا شبح به نام علمی بوت جولوکیا ، یک فلفل چیلی ترکیبی بین گونه ای است که در شمال شرقی هند کشت می شود . در سال 2007 ، رکوردهای جهانی گینس تأیید کرد که فلفل شبح تندترین فلفل چیلی جهان است ، 170 برابر تندتر از سس تاباسکو. اما الان دو پله به پایی سقوط کرده است .

اژدهای کومودو ( Komodo Dragon )

1,400,000 Scoville Heat Units (SHU).

در ابتدا می توانید طعم میوه ای گرم و فوق العاده ای را بچشید . اما بعد از حدود 10 ثانیه قدرت کامل این فلفل را خواهید چشید که یکی از تندترین فلفل‌های چیلی در جهان است .

کارولینا ریپر ( Carolina Reaper )

 1,000,000 to 2,000,000 Scoville Heat Units (SHU).

این فلفل یک رقم از گیاه Capsicum chinense است که توسط پرورش دهنده آمریکایی Ed Currie بوجود امده قرمز و چروکیده است ، با بافتی ناهموار و دم نوک تیز کوچک . در سال 2013 ، رکوردهای جهانی گینس آن را تندترین فلفل چیلی در جهان اعلام کرد . حتی تندتر از فلفل اژدهای کومودو ، تقریباً نزدیک‌ترین چیزی است که می‌توانید به خوردن اسپری فلفل برسید . به طور گسترده در دسترس نیست .

دسته بندی اطلاعات عمومی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت