تاریخچه سالاد سزار

fatemefateme

سالاد سزار

سالاد سزار یکی از سلبریتی های دنیای سالادهاست. این سالاد با قدمتی حدود 100 سال همچنان یکی از محبوبترین و مشهورترین سالادها در بین مردم است. تاریخچه سالاد سزار بیت المللی برمیگردد به زمانی که مهاجر ایتالیایی به نام ” سزار کاردینی ” – “Caesar Cardini” در رستوران هتل سزار شهر تیخوانا (Tijuana ) مکزیک  برای اولین بار آن را اماده و سرو کرد. 

هتل سزار شهر تیخوانا (Tijuana )
هتل سزار شهر تیخوانا

سزار کاردینی آشپز و رستوراندار ایتالیایی علی رغم اینکه در سن دیگو و کالیفرنیا رستوران داشت به خاطر فرار از قانون دست و پا گیر ممنوعیت خرید و فروش مشروبات الکلی، حدود سال 1920 به تیخوانا رفت و رستورانی در هتل سزار تاسیس کرد وبه گفته دخترش رزا، در سال 1924 در شبی که رستوران خیلی شلوغ بود.

و مواد اولیه کم آمده بود پدرش با مواد محدودی که در دسترس داشت به روش خاصی و با برگ کاهوهای رومی درسته این سالاد رو سر میز برای مشتریانش آماده کرد. که هنوز هم در رستوران هتل سزار شهر تیخوانا این سالاد همینگونه آماده و سرو میشود.

سرو کردن سالاد سزار در هتل سزار شهر تیخوانا (Tijuana )
نحوه سرو کردن سالاد سزار

البته که شبهات زیادی در این باره که چه کسی اول آن را معرفی کرده موجود است. Paul Maggiora، شریک کاردینی ، ادعا کرد که اولین سالاد سزار را او برای هواپیمایی های آمریکایی در سن دیگو درست کرده است. و آن را “سالاد هواپیمابر” خوانده است. الکس برادر سزار ادعا کرده بود که سالاد سزار را او اختراع کرده است. لیویو سانتینی ادعا کرد که او سالاد سزار را با دستور مادرش در آشپزخانه رستوران سزار در 18 سالگی درست کرده و سزار دستور غذا را از او گرفته است.

سلاد سزار
سالاد سزار

مواد سالاد سزار

سالاد سزار از سه بخش تشکیل میشود که شامل:

کاهو رومی که باید درسته یا درشت خرد شود ، سس مخصوص ، نان سوخاری طعم دار در نهایت بسته به طعم و سلیقه افراد مواد موجود در سس کم و زیاد میشود. و مواد روی آن تغییر میکند. در اغلب رسپی ها مرغ گریل شده یا میگو یا بیکن ، روی آن اضافه میکنند و یا حتی مرغ سوخاری روی آن میگذارند که نام آن میشود سالاد سزار سنسو .

به افتخار سزار کاردینی نام او را بر روی سالاد گذاشتند و هر ساله جشنواره ای برگزار می شود. که حدود 30 رستوران محلی شهر تیخوانا در آن شرکت می کنند. جشنواره سالانه سالاد سزار هر ساله در ماه ژوئن در خیابان Revolución بین خیابان های 4 و 5 برگزار می شود. به طور متوسط پنج هزار نفر را در خود جای می دهد. هدف اصلی این جشنواره علاوه بر لذت بردن از دستورالعمل اصلی سالاد ، آوردن گردشگران به منطقه است.

منابع :

hotelcaesars.com ، kitchenproject.com ، wikipedia

دسته بندی اطلاعات عمومی کتاب رویال طعم
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت